Dobra administracja jest możliwa. Wystarczy odrobina empatii, wzajemnego zrozumienia i szacunku, a także dbałość o to, by wszystkie strony mogły się swobodnie wypowiedzieć. Seniorzy i urzędnicy z terenu powiatu grójeckiego pracowali warsztatowo z ekspertką ds.osób dojrzałych nad zasadami obsługi seniorów w urzędach. W efekcie powstała broszura, któa pokazuje dwie perspektywy-urzędnika i seniora oraz przykłady działań, które sprzyjają dobrej współpracy bez nakazów i stereotypów
Karta Prawa Podstawowych, a w szczególności prawa do dobrej administracji były punktem wyjścia do rozmowy o współpracy między seniorem, a urzędnikiem. Najlepszą promocja jest edukacja, dlatego poprzez spotkania i warsztaty seniorzy dowiedzieli się o swoich prawach. Kluczowym elementem promocji jest ulotka. To ilustrowany informator dla seniora i dla urzędnika- co można zrobić by dobra współpraca senior- urzędnik była nie tylko na papierze, ale w także życiu codziennym.
Grupą docelową byli seniorzy z terenu powiatu grójeckiego, w tym członkowie grup senioralnych Sieci Aktywnych Seniorów przy Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. Projekt dał seniorom możliwość zabrania głosu. Wypowiedzenia się co do trudności i wyzwań z jakimi się mierzą w urzędzie, ale też zebrania pomysłów na usprawnienie dobrej współpracy. Większa świadomość praw ale i wiedza czym jest dyskryminacja i jakie są jej przejawy pozwolą seniorom z większą odwagą rozmawiać z samorządem o swoich potrzebach.