Projekt NIE PRZEMOCY wzmocnił kompetencje 80 przedstawicieli/przedstawicielek instytucji zajmujących się przemocą, przez podniesienie świadomości i wiedzy z zakresu zapisów zawartych w Karcie praw podstawowych w formie opracowanej broszury i warsztatów, podczas których przedstawione zostały prawa i procedury stosowane w Polsce i UE, w szczególności w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. Warsztaty prowadzili m. in prawnik i superwizor w zakresie przemocy.
Promocja projektu polegała na przeprowadzeniu kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych przez utworzenie 21 postów dotyczących podstawowych praw i wartości UE jak też celów i priorytetów programu CERV w kontekście przeciwdziałania przemocy, procedur pomocowych i realizacji Niebieskiej Karty, jak też promujące projekt. Opracowano i wydrukowano broszurę „Karta Praw podstawowych w aspekcie przeciwdziałania przemocy” dla uczestników warsztatów i społeczności lokalnej (180 szt.).
Odbiorcami projektu grantowego byli członkowie instytucji zajmujących się przemocą np. nauczyciele, kuratorzy, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, policjanci, członkowie zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy domowej (80 os.). Proj. zainicjował platformę współpracy między instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Broszura „Karta Praw podstawowych w aspekcie przeciwdziałania przemocy” została rozdana UP i społeczności lokalnej.
Problem przemocy jest wciąż powszechny i dotyka osób na wszystkich szczeblach społ, niezależnie od wieku, wykszt., dochodów, pozycji społ. czy kraju. Działania pomocowe łączą się z przestrzeganiem Karty praw podst., np. w zakr. przestrzegania praw do godności – zakaz poniżającego traktowania, wolności-prawo do bezpieczeństwa osobistego czy poszanowania ludzkiej integralności fiz. i psych. Dlatego tak ważna jest w pomaganiu interdyscyplinarność i zwiększanie kompetencji osób pomagających.