Działania zwracały uwagę na losy kobiet dotychczas pomijanych w historii podpoznańskiego Puszczykowa. Zakończeniem projektu było przyznanie imion wyłonionych Puszczykowianek zabytkowym drzewom. Było to symboliczne połączenie nurtu feministycznego z ekologicznym – równość płci ze zrównoważonym rozwojem. Złożono także wniosek do rady miasta o nadanie imion wyłonionych w projekcie postaci kobiecych nowym ulicom, skwerom, rondom.
Projekt zakładał zróżnicowane działania m.in. warsztaty, grę miejską, happening. Tematem przewodnim były losy zasłużonych mieszkanek miasta Puszczykowa. Były one przyczynkiem do dalszych rozmów i refleksji na temat wartości Unii Europejskiej – demokratycznych zasad, ochrony przyrody i dziedzictwa kulturowego. Prowadzono także kampanię w mediach społecznościowych oraz plakaty w miejscach publicznych.
Projekt skierowany był do mieszkańców Puszczykowa, dla których ważna jest integracja międzypokoleniowa wokół historii kobiet i uniwersalnych wartości UE. W tym celu osoby związane z Puszczykowem, nie tylko mogły uczestniczyć w proponowanych aktywnościach – warsztatach, seminariach i grze miejskiej – lecz także zgłaszały i uzasadniały propozycje postaci kobiecych. Przy okazji osoby te chciały brać udział w działaniach integracyjnych, których brakuje w większym stopniu w mieście.